Twój kodeks zdrowia – Kodeks-a-zdrowie.pl

Witamy w internetowym serwisie kodeks-a-zdrowie.pl. Dostarczamy pełny dostęp do artykułów i porad zdrowotnych 24 godziny na dobę. Odchudzanie, uroda, zioła, choroby.

Dwa tygodnie po rzuceniu palenia

Dwa tygodnie po rzuceniu palenia


Czas leci szybko, prawda?  No więc proszę Państwa, dzisiaj jest 14 dzień bez papierosa!

Co zauważyłem?

1. Jestem głodny, to słychać, widać i czuć. Jestem ciągle głodny, pojawiło się to 8 dnia, na razie nie zauważyłem żadnych zmian w mojej wadze. Nie pomaga też fakt że  pojawiło się to  w okresie świąt Wielkanocnych więc ciężko będzie stwierdzić czy przytyłem bo przestałem palić czy dlatego że święta, może i dobrze 

2. Co Ci się stało z twarzą? – usłyszałem kilka dni temu. No więc, moja twarz wygląda jak by ktoś polał ją kwasem, tak w skrócie. Nie, nie mam tu na myśli kilku syfów tylko fakt że mam na całej twarzy  czerwone plamy jak bym się poparzył, jakieś dziwne zmiany i przebarwienia. Masakra.

3. Śniło mi się wczoraj że zapaliłem papierosa a potem dwa. Następnie byłem zły na siebie w tym śnie że zapaliłem w ogóle. No cóż, lepiej zrobić coś głupiego w czasie snu i żałować, nie ?

4. Wysypiam się lepiej.

5. Coca Cola mi nie smakuje. Dziwne to bardzo, ale gdyby ktoś mnie spytał od czego jestem uzależniony poza fajkami to powiedziałbym że to Cola. Ale bez fajek Coca Cola smakuje mi jak wygazowana woda z cukrem a w smaku dupy już nie urywa. Jeszcze dwa tygodnie temu piłem jakieś 2 litry Coli dziennie, a teraz jest puszka na tydzień. Dziwne. Miał ktoś tak?

Podsumowanie dwóch tygodni bez papierosa

Nie oszukujmy się, mój organizm zaczął się oczyszczać dlatego pewnie mam te dziwne rzeczy na twarzy. Zobaczymy co będzie dalej, jak się pogorszy to pójdę do dermatologa. Lepiej mi się oddycha, staram się chodzić na spacery, np. dzisiaj byłem na godzinnym spacerku w okół jeziora.

Jeśli chodzi o kasę, to zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Poza tym że nie wydaje na papierosy to oszczędzam bo nie kupuje rzeczy przy okazji. Tzn, zawsze jak kupowałem rano fajki, to przy okazji cola, batonik i inne pierdoły. Widzę te różnice na swoim koncie i muszę powiedzieć że to mi się podoba coraz bardziej. Wiedziałem że będą oszczędności z tym związane, ale nie sądziłem że aż tak?

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.